Nike Phantom Venom Academy Junior Astro Turf Trainers

více ↓
Nike Phantom Venom Academy Junior Astro Turf Trainers
Play with precision with these Nike Phantom Venom Academy Junior Astro Turf Trainers which benefit from having ridges on the upper to deliver sensational swerve and power in your strikes, whilst the honeycomb texturing on the upper allows you to control the ball with complete ease. The boots have a NIKESKIN technology overlay which assists the mesh upper to conform to your foot for a locked-in feel, whilst the non-marking rubber outsole with tri-star moulded studs give you the traction needed to succeed.
Soleplate / Ground Type Astro Turf Football Boot Sock No Collection Nike Phantom Class P3 - ACADEMY Fastenings Lace Up Range Collection Nike NEW LIGHTS Style Astro Turf Football Boots

Product code: 085418

3 429 Kč 1 659 Kč koupit na Factcool.cz

Výprodej Skladem Doprava zdarma

Značka: Nike
Nike je jednou z nejznámějších značek v obuvním průmyslu. Je jedním z předních světových výrobců sportovní obuvy a proto Nike k propagaci využívá nejlepších profesionálních sportovců. Jejich nejoblíbenější model Nike Air Max u nás najdete v desítkách barevných provedení. Velké popularitě se těší i model Nike Roshe One.
Pro koho: muži