Nike Phantom Venom Academy Astro Turf Trainers

více ↓
Nike Phantom Venom Academy Men's Astro Turf Trainers
Dominate the game with precision with these Nike Phantom Venom Academy Men's Astro Turf Trainers which have been engineered with a ridges on the instep of the boot to deliver match changing power and precision, whilst the asymmetrical lacing's bottom half is covered by a stretch mesh to expand the strike zone for a cleaner contact with the ball. The boots have a mesh upper with a NIKESKIN overlay which conforms to your foot for a secure and snug fit, whilst the non-marking rubber outsole with tri-star moulded studs maximise traction and the honeycomb textured upper ensures advanced control so you make a positive impact.
Soleplate / Ground Type Astro Turf Football Boot Sock No Collection Nike Phantom Class P3 - ACADEMY Fastenings Lace Up Range Collection Nike NEW LIGHTS Style Astro Turf Football Boots

Product code: 261250

4 789 Kč 2 429 Kč koupit na Factcool.cz

Výprodej Skladem Doprava zdarma

Značka: Nike
Nike je jednou z nejznámějších značek v obuvním průmyslu. Je jedním z předních světových výrobců sportovní obuvy a proto Nike k propagaci využívá nejlepších profesionálních sportovců. Jejich nejoblíbenější model Nike Air Max u nás najdete v desítkách barevných provedení. Velké popularitě se těší i model Nike Roshe One.
Pro koho: muži